See all resources

BeRecruited Top Ten for June 2022


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in June. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Kasyn Paige from Chariton High School in Russell, IA

Jeovanni Hayes from Boone High School in Boone , IA

Braden Sauer from Ankeny High School in Ankeny , IA

Xavier Battle Jr from Henry Sibley High School in South Saint Paul , MN

Ethan J Henry Page from Centennial High School in Meridian, ID

Rylan Secovich from The Macduffie School in Southwick , MA

Charles A Cory from Blue Valley West High School in overland park, KS

Chance Beeh from East Buchanan High School in Independence , IA

Erik Johnson from Vernon Hills High School in Vernon Hills, IL

Jake Holder from Edwardsville High School in Edwardsville, IL

Men's Basketball


Jamonte Johnson from Houston , TX

Isreal Romero from New Caney High School in Houston , TX

Antwan Farrer from Bronx , NY

calvin walker from Walnut Ridge High School in columbus , OH

Francisco Melendez from High School of World Cultures in Bronx , NY

Jalien Hunt from Reginald F. Lewis High School in Baltimore, MD

Devin Duiguid from Lyndhurst High School in Paterson, NJ

Jayden Howard from Westside High School in Houston , TX

Marcquette Jones from Bell High School in Houston , TX

Lemarion Woods from Port Saint lucie, FL

Women's Basketball


Morgan Elizabeth Cochran from East Fairmont High School in Fairmont, WV

Kendall Maday from Polytech High School in Frederica, DE

Jessa Lee from Rose Hill High School in Rose Hill, KS

Halli Kay Hyatt from Brock High School in Brock, TX

Cailey O'Farrell from Grosse Ile High School in grosse ile, MI

Addison R Johnson from Mount St. Charles Academy in Cumberland , RI

Kendall Baker from Argyle High School in argyle , TX

Erianna Johnson from Hamilton , OH

Caroline Colucci from Roxbury High School in Denville, NJ

Jenna Ehlers from Solanco High School in kirkwood, PA

Men's Diving


Ethan W Paul from Libertyville, IL

James Wolf from Moeller High School in Loveland, OH


Nate James Sullivan from Forest Hills Northern High School in Ada, MI

Finley Pfardrescher from McKinney Boyd High School in McKinney, TX

William Cooley from Durham Academy in Durham, NC

Julian Antonio Cardenas from Rockford High School in Rockford, MI

Luke Forester from Woburn High School in Woburn, MA

Colin Thomas Breuer from Boerne, TX

Liam Smith from Mt Lebanon Senior High School in Pittsburgh, PA

Women's Diving


Ashley Lauren Van Milligan from Liberty High School in Colorado Springs, CO

Lanie Lynn Gutch from Boone High School in orlando, FL

Greta Kavanagh from Loyola Academy in Lake Forest, IL

Anna Shay Petke from Bethlehem Catholic High School in Bethlehem, PA

Kayla Walsh from Caldwell Academy in Greensboro , NC

Grace Weisse from West Aurora High School in North Aurora, IL

Ashlynn Mixon from Loveland High School in Loveland, CO

Julia Wilkinson from Somers Senior High School in Yorktown Heights, NY

Danielle O Kelly from Hopewell Valley Central High School in Pennington , NJ

Stephanie Maria Avram from Niles West High School in Skokie , IL

Men's Track and Field, XC


Matthias Pilkington from Brownsburg High School in Indianpolis, IN

Nathan Joseph Frederick from Cumberland Valley High School in Enola, PA

Jimmy Mooney from Chagrin Falls High School in Chagrin Falls, OH

Jonathan Hastings from Haddon Heights Junior-Senior High School in Barrington, NJ

Calvin Curcija from Bettendorf High School in Silvis, IL

Christian Seth Seibert from Cuthbertson High School in Waxhaw, NC

Parker Sweet from Connersville Senior High School in Richmond, IN

Trenton Hoffman from Adams Central High School in Decatur, IN

Joseph Moore from Moorpark High School in Fillmore, CA

Layton A Moore from Avon High School in Avon, IN

Women's Track and Field, XC


Julie Cristinzio from Great Valley High School in Malvern, PA

Amber Carter from Pickerington High School Central in PICKERINGTON, OH

Erin Deak from New Oxford Senior High School in Hanover , PA

Lesli Salas from Cornerstone Christian School in San Angelo , TX

Carinne Frable from Pocono Mountain East High School/Academ in Tannersville, PA

Shyanne Rhodes from Moravia Junior/Senior High School in Moravia , NY

Marisa Maio from Needham High School in Needham, MA

Megan Tracy from Columbus East High School in Columbus , IN

Madison Eroh from Pottsville Area High School in Pottsville, PA

Petra Foote from Grand Traverse Academy in Rapid City, MI

Women's Field Hockey


Kasey Matthews from Socastee High School in Myrtle Beach, SC

Astrid Comp from East Pennsboro Area Senior High School in Enola, PA

Natalie Nissley from Brandywine Heights High School in Mertztown , PA

Anna Capelli from West Chester East High School in West Chester, PA

Madison Santangelo from Hamburg , PA

Liliana Lerma from Gilroy High School in Gilroy, CA

Ava Markel from Dallastown Area Senior High School in York, PA

Madison Usher from Bohemia Manor High School in Elkton, MD

Madison Hershey from Plymouth Regional High School in Campton, NH

Lindsay Vuono from Friends Academy in Oyster Bay, NY

Men's Football


Mason Bornhoft from Haxtun High School in Haxtun, CO

David Powell from Hahnville High School in Avondale , LA

Jonathan Hall from Central Senior in St Paul , MN

Chase Berwald from Zimmerman High School in Zimmerman, MN

Jack Conley from Coronado High School in Colorado Springs, CO

Ruben Nunez from University High School in Greeley , CO

Jack Johann from Lyons Middle/Senior High School in Lyons, CO

Paul Powell from Eaglecrest High School in Aurora , CO

Zachariah C Smith from Thunderridge High School in Highlands Ranch, CO

jabari swinney from Marion High School in marion, SC

Men's Golf


Connor Poulsen from Hillcrest High School in Sandy City, UT

Cameron Lynch from Brunswick Academy in South hill, VA

Jeffrey Sager from Alma Senior High School in Alma, MI

Tyler Ewell from Box Elder High School in Perry, UT

Ryan J Lewitsch from The Woodlands High School in The Woodlands, TX

Nicholas Zanoni from Immaculate Conception High School in Elmhurst, IL

Dylan Kiser from Aledo High School in Aledo, TX

Mason Garcia from Columbian High School in Tiffin, OH

Women's Golf


Sophia Sarto from Ludington High School in Ludington, MI

Macy Beeson from Lapel Junior-Senior High School in Noblesville, IN

Hannah Higgins from Hoover High School in North Canton, OH

Ella Thomasma from Hudsonville High School in Hudsonville , MI

Cadance Megam Beuckelare from John McGregor in Chatham, ON

Julia Garza from Hicksville High School in Hicksville, OH

Chloe Weeks from Windham High School in Windham, NH

Anna Catherine Robbins from Lebanon Senior High School in Lebanon, IN

Precious Oguns from Central Gwinnett High School in Lawrenceville , GA

Grace Wang from Rochester Adams High School in Rochester Hills, MI

Men's Ice Hockey


IAN Wells from Northwest High School in High Ridge, MO, MO

Charlie Gonzalez from Cranbrook Schools in Clarkston, MI

Colin Chesnut from Walled Lake Central High School in Wolverine lake , MI

Devan James Dorley from Spring Hill, KS

Aiden Bastek from Badger High School in Lake Geneva, WI

Leo LeGault from Charles W. Baker High School in Phoenix, NY

Quintin Filizetti from St. Ignatius Boys High School in Avon Lake, OH

Ryan Troxell Jr. from Shadow Ridge High School in Las Vegas , NV

Frank Anthony Fezza from Smithtown High School in Hauppauge, NY

Simon Patrick Lade from Bay High School in Bay Village, OH

Women's Ice Hockey


Bridget Cameron from St. Ignatius Secondary in Thunder Bay, ON

Men's Lacrosse


Gabriel Doebert from Marysville High School in Marysville, OH

Cort Welch from Normal Community High School in Bloomington, IN

Michael Charley from Thomas Worthington High School in Worthington, OH

Bryson Whitaker from Carroll High School in Beavercreek, OH

Rex Rosser from Great Oak High School in Temecula, CA

Jahnu Hutte from North Central High School in Indianapolis, IN

Joseph Matthias Pupillo from Christian Brothers College High School in Creve Couer, MO

Joe DeGaetano from Mainland Regional High School in Linwood, NJ

Eli Ripani from Ravenwood High School in Brentwood, TN

Caden Gordon from Castle High School in Newburgh, IN

Women's Lacrosse


Aine Hollander from Lancaster High School in Lancaster, NY

elizabeth clough from Centennial Senior in lino lakes, MN

Jaden Rambo from Durango High School in Durango, CO

Grace Saldana from Bacon Academy in Colchester , CT

Rachel Swords from Savannah Christian Prep in Savannah, GA

Emma Taylor from Catoctin High School in Thurmont , MD

Callie Grace Lario from Duncan U. Fletcher High School in Neptune Beach, FL

Emma Maroon from Santa Fe High School in Alachua, FL

Mariah T Butler from Grayson High School in Grayson, GA

Ella Norlander from Kirkwood Senior High School in Kirkwood, MO

Men's Rowing


Sam Hyman from Bethesda-Chevy Chase High School in Chevy Chase, MD

Owen T Mullany from Cathedral Catholic High School in Del Mar, CA

Mattis Hevin from Bishop O Dowd High School in Alameda, CA

Vasileios Ntemos Jr. from Ioannina

Dhruv Chawla from Staples High School in Westport, CT

Wyatt Campagna from Carlsbad, CA

James Dodman from Canisius High School in Buffalo, NY

Peter Conard from Saint Louis Priory School in St. Louis, MO

Aleksander Jan Walo from Loyola Academy in Evanston , IL

William Bernau from Phillips Exeter Academy in Des Moines, IA

Women's Rowing


Grace Moore from St. Mark's High School in Wilmington, DE

Claire Perkoski from Lane Technical High School in Chicago, IL

Isabella Helga Seymour from Winter Park High School in Winter Park, FL

Lauren O'Grady from Bishop Lynch High School in Dallas , TX

Evie Gassman from The Ursuline School in NA, NY

Riley Clavi from Ridgefield High School in Ridgefield, CT

Sophie Gallagher from St. Ignatius College Preparator in San Francisco, CA

Olivia Walden from Northgate High School in Sharpsburg, GA

Nour Hassan from Cresskill, NJ

Avery Madison Douglas from Westlake High School in Westlake, OH

Men's Soccer


Evan Williams from Bishop England High School in Charleston, SC

Davian Mata from Winter Haven Senior High School in Winter Haven, FL

Kai Genieser from Flint Hill School in Vienna, VA

J.D. Gippe Jr. from Southern Lehigh Senior High School in Center Valley, PA

Rylan Secovich from The Macduffie School in Southwick , MA

Kaan Keskin from Robinson Secondary in Clifton, VA

Will Rushing from Millbrook High School in Raleigh, NC

Isaac Horchak from Clarksville High School in Clarksville, TN

Stephen Combs from Carpentersville, IL

Lorenzo Fedele from North Miami, FL

Women's Soccer


Angelina Tornabene from Timothy Christian High School in La Grange Park, IL

Carinne Frable from Pocono Mountain East High School/Academ in Tannersville, PA

Kaylee Tomago from Fox Creek High School in Clarks Hill, SC

Kayla Swiecicki from Birch Run High School in Birch run , MI

Lark Burgess from Living Water Christian School in Richlands, NC

Eryn Pace from Armada Area High School in Allenton, MI

Kirra Hyder from York Suburban Senior High School in York, PA

Camila Sandaal from Gulliver Schools Inc. in Miami, FL

Kyra Funk from Kimberly High School in Appleton , WI

Caitlyn Philips from Easton Area High School in Easton, PA

Women's Softball


Katie M. Vigier from Winnipeg

Reilly Galten from Waterford High School in WATERFORD, WI

Chloe Elizabeth-Ann Young from Madisonville, KY

Lily Roberts from Hancock County High School in Lewisport , KY

Maelynn Durham from Gooding High School in Gooding, ID

Emilee Gillam from Farmington Senior High School in farmington , MO

Browning Hughes from Starkville Academy in Starkville, MS

Brittney Carter from Mohawk High School in New reigel, OH

Madison Newton from Louisville Male Traditional High School in LOUISVILLE, KY

Carley Phillips from Olentangy Orange High School in Columbus, OH

Men's Swimming


Ryan Bates from Joliet West High School in JOLIET, IL

Joseph Lundgren from Lincoln-Way East High School in Frankfort, IL

Mason Enthoven from Santa Maria, CA

Juan Abella from Miami, FL

Carter Gaber from Rhinelander High School in Rhinelander , WI

Nik John Beeney from Parkview High School in Lilburn, GA

Spencer Mann from Southwest Guilford High School in High point , NC

Matthew Fleisher from Centerville High School in Dayton, OH

Christopher Tran from Fishers High School in Fishers, IN

Ben W Broxson from Suffield Academy in Concord Ma, MA

Women's Swimming


Katie Elizabeth Laferriere from Cocoa Beach Junior/Senior High School in Merritt Island, FL

Ann Rogers from Portland , TX

Chloe Thompson from Leavenworth Senior High School in Fort Leavenworth, KS

Elizabeth Lee Shaffer from Pine-Richland High School in Gibsonia, PA

Sydney Perkins from Christian Academy of Louisville in Prospect, KY

Justice Treonna Beard from paducah, KY

Julia Carmen Yates from South Western Senior High School in Hanover, PA, PA

Megan Hurley from Flagler-Palm Coast High School in Palm Coast, FL

Jensen Lynnes from Wellington High School in Wellington, KS

Ariana Roberts Ortiz from Louisville Male Traditional High School in louisville, KY

Men's Tennis


Gavin Hutter from Vista Ridge in Colorado Springs, CO

Angelo Malek from Timberland High School in Lake Saint Louis , MO

Eliron Samuel Rosin from Converse, TX

ALI BEKKALI from MALAGA

Nikolas Goff from Van Buren County High School in Spencer , TN

Burke Reilly from Grant High School in Portland, OR

Rogelio Rueda from Eagle Pass High School in Eagle pass , TX

Anthony Shalakov from Lakota West High School in West Chester, OH

Women's Tennis


Alexis Romano from Palmdale , CA

Xena Robinson from Etowah High School in Attalla, AL

Talia Truska from The Latin School of Chicago in Chicago, IL

Medina Bajrektarevic from Guilford High School in Rockford, IL

Emma Rose Hastings from Tulare Western High School in TULARE, CA

Jocelyn Aviles from Bonita High School in Claremont , CA

Sydney Shifman from James Caldwell High School in West caldwell, NJ

mia garber from Florida Virtual High School in boca raton, FL

Jensen Lynnes from Wellington High School in Wellington, KS

Marcella Warner from Flagler-Palm Coast High School in Flagler Beach, FL

Men's Volleyball


Kai J Boyko from Oak Park High School in Winnipeg, MB

Rylan Secovich from The Macduffie School in Southwick , MA

Shelby Jameslee Gush from Horseheads , NY

Karl Both from Glenbard East High School in LOMBARD, IL

Owen Pickett from Walsh Jesuit High School in Cuyahoga Falls, OH

Joaquin Heras from Miami Beach Senior High School in Miami Beach, FL

Wyatt McCulloch from Portageville High School in Portageville, MO

Noah Ellis from Vernon Hills High School in Vernon hills, IL

James R. R Cunningham from Northwest High School in Canal Fulton, OH

Jesus Haro from Buhach Colony High School in Atwater, CA

Women's Volleyball


Kara Collins from Crestwood High School in Mountain Top, PA

Hannah Dobbs from Toronto High School in Toronto, OH

Madison Stidum from Bremen High School in Villa Rica, GA

Britney Nicole Gilchrist from Waller High School in Hempstead, TX

Sarina Soto from Pioneer High School in Woodland, CA

Lily Davidson from Wachusett Regional High School in Rutland, MA

Addison Raebel from Lakeland Senior High School in Rathdrum, ID

Machayla Corbett from Manteno High School in Manteno, IL

Lexi Hans from Platteview Senior High School in Springfield, NE

Savannah Hairr from Middle Creek High School in Raleigh, NC

Men's Water Polo


Luke Hanna from Huntington Beach High School in Huntington Beach, CA

Ethan Cooney from Aliso Niguel High School in Aliso Viejo, CA

George Chernyshev from Moscow

Giovanni Carlo Cremona from Lake Oswego High School in Lake Oswego, OR

Noah Baumgarten from Terra Linda High School in San Rafael , CA

Alex Volkman from Deerfield Academy in Baltimore , MD

Jacob Herren from Tracy High School in Tracy, CA

Preston Kim from Fullerton Union High School in Fullerton, CA

Joshua Jochheim from North Miami Beach, FL

Caleb Fleming from Campolindo High School in Moraga, CA

Women's Water Polo


Sydney Poor from Hamersley

Sonia Lynn Brenner from Newberg High School in Newberg, OR

Seren Uzkan from New Trier Township High School Winnetka in Northfield, IL

Ella Terenzi from Lake Orion Community High School in Orion, MI

Jordynn Lyday from Clovis North in Fresno, CA

Madison Armijo from Albuquerque, NM

Madison Angelo from Rockwall High School in Fate, TX

Taylor Katherine Lambert from Marina High School in Huntington Beach, CA

Kylie Rotheisler from Kenaston School in Regina, SK

Mila Ashlyn Winkelmann from Ladue Horton Watkins High School in St.louis, MO

Men's Wrestling


Sam Teti from Haddon Heights Junior-Senior High School in Haddon Heights, NJ

Jacob Lee from Hurricane High School in Culloden , WV

Aiden Chandler Rogers from White House High School in goodlettsville, TN

Samuel Sullivan Jordan from Mount Hebron High School in Ellicott City , MD

Nathan Stevens from Centerville High School in Centerville, OH

Kelvin Alarcon from Roswell High School in Roswell, NM

Women's Wrestling


Ella Yanuzzelli from Southern Regional High School in Manahawkin , NJ

You might also like…

Athletic

BeRecruited Top Ten for May 2017

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in May. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Hunter Fries from...

Athletic

BeRecruited Top Ten for February 2022

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Hunter Harrison...

Athletic

BeRecruited Top 10 for March 2014

Congrats to the athletes who are part of the Top 10 for the month of March. These athletes have been viewed the most in their respective sport. Check out the athletes who made the Top 10 in your sport! Baseball Benjamin Combs from...